Slovnaft Arena

Základné informácie

Multifunkčná aréna sa nachádza v tradičnej bratislavskej športovej štvrti Tehelné pole, svoju premiéru mala na nedávnom svetovom šampionáte v ľadovom hokeji. Hokejová aréna svetových parametrov vznikla na mieste staručkého zimného štadióna – diela architekta Kamila Grossa, postaveného v roku 1940. Autorom projektu jeho prestavby je renomovaný architekt Dušan Fischer. Aréna bola vybudovaná v rekordne krátkom čase za 22 mesiacov, od začiatku mája 2009 do konca februára 2011.

Slovnaft Arena

Súčasťou projektu bola nielen moderná viacúčelová mestská hala s tromi ľadovými plochami, ale aj zodpovedajúca dopravná infraštruktúra, desiatky obchodných priestorov, atraktívne sky boxy pre partnerov klubu, moderný riadiaci informačný systém, vrátane jedinečnej videokocky IceCube nad ľadovou plochou a najmä – veľkorysé typicky hokejové hľadisko s celkovou kapacitou 10 tisíc divákov. Ako potvrdil nedávny svetový šampionát v ľadovom hokeji, diváci dokážu v tejto hale vytvoriť tú právu hokejovú elektrizujúcu atmosféru.

Súčasťou desaťtisícového hľadiska sú tiež nové komfortné priestory pre náročnejších návštevníkov, ktoré sú okrem vlastnej hľadiskovej zóny vybavené aj konferenčným priestorom a gastronomickým servisom. Celkom bude v novej sezóne k dispozícii takmer 700 takýchto miest: 305 vo VIP zóne, 84 v Sky Lounge a 299 v 28 Sky boxoch po celom obvode arény.

Slovnaft Arena

Počas uplynulých MS v ľadovom hokeji novú arénu obdivovali viaceré politické i športové osobnosti. Bratislavský zimný štadión pozitívne hodnotila nielen slovenská vládna špička, ale aj ruský predseda vlády Vladimír Putin. O aréne v superlatívoch hovorili prezident Kontinentálnej hokejovej ligy KHL Alexander Medvedev alebo bývalý prezident ruskej hokejovej federácie a skvelý hráč Alexandr Steblin. Komfort haly a pravú hokejovú atmosféru si užívali také veličiny tohto športu, ako Jari Kurri, Peter Forsberg, Mark Messier, či Vladislav Treťjak. Riešenie celého komplexu arény s dvomi tréningovými halami a ubytovacím zázemím chválili napr. uznávaní športoví komentátori v službách Českej televízie Robert Záruba a Michal Dusík. Slovnaft Arena je v súčasnosti považovaná za najmodernejší hokejový komplex v Európe, kvalitou a komplexnosťou svojich služieb predčila aj SAP Arenu v nemeckom Mannheime.

Po skončení jubilejných 75. Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF sa Slovnaft Arena stala domovským stánkom hokejistov HC Slovan Bratislava, ktorí sa v nej pokúsia nadviazať na osem úspešných majstrovských sezón. Aréna bude tiež častým dejiskom koncertov medzinárodných hudobných hviezd, krasokorčuliarskych exhibícií, adrenalínových športov a ďalších atraktívnych podujatí. Stane sa vyhľadávanou adresou pre obyvateľov i návštevníkov hlavného mesta za účelom plnohodnotného trávenia voľného času na jednom z najfrekventovanejších miest v širšom centre Bratislavy.

Slovnaft Arena

Nasledujúci zápas

22. august 2014 o 17:00 (piatok)  – prípravný zápas
vs
HC 05 Banská BystricaSlovan Bratislava

Predchádzajúci zápas

17. august 2014 o 19:00 (nedeľa) – prípravný zápas
2:3

po predĺžení

CSKA MoskvaSlovan Bratislava

Západná konferencia

Východná konferencia

Partneri stránky